چرا مسابقات فوتبال در ماهواره پخش نمی شود ؟

معرفی تجهیزات آنتن مرکزی سیماران
2019-09-06
دیش مرکزی چیست ؟
2019-10-31

چرا مسابقات فوتبال در ماهواره پخش نمی شود ؟

عدم پخش فوتبال در شبکه 3

چرا مسابقات فوتبال در برخی از مناطق کشورمان پخش نمی‌شود؟ چرا مسابقات فوتبال بروی شبکه سه پخش نمی‌شود؟ چرا در مواقع فونبال فیلم و مستند در شبکه های 3 و ورزش پخش می شود ؟ این سوالی است که اکثر فوتبال دوستان با آن روبرو می‌شوند، حال چه اتفاقی می افتد تا تصاویر فوتبال در برخی نقاط کشور پخش می‌شود و در برخی پخش نمی شود؟ سیگنال گستر اصفهان مجری نصب سیستم های آنتن مرکزی و سیستم های حفاظتی در استان اصفهان به بررسی این مشکل می پردازد .

همانطور که می‌دانید در عصر حاضر برای تماشای شبکه های تلویزیونی به یک فرستنده و یک گیرنده دیجیتالی تلویزیون نیاز است. فرستنده‌های تلویزیون دیجیتال که شکل ظاهری آن‌ها شبیه‌ به دکل های تلفن های همراه هستند، برای انتشار سیگنال و دریافت آن توسط شما نیاز است که آن را ابتدا از راه‌هایی دریافت کرده و سپس در سطح شهر برای شما منتشر کند.
حال ما دو نوع راه برای رسیدن سیگنال شبکه‌های تلویزیونی به فرستنده‌های کشور داریم:

 1. فیبرنوری

 2. ماهواره‌ای

ارسال سیگنال از طریق فیبر نوری

در شیوه سیگنال رسانی از طریق فیبر نوری یا (سیگنال رسانی زمینی) سیگنال‌های شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی، از تهران ازطریق کابل‌هایی به نام فیبرنوری به مراکز استان‌های صداوسیما و سپس به ایستگاه‌های فرستنده‌های‌ دیجیتال ارسال می‌شود.و سپس فرستنده آن را برای شما ارسال می‌کند. در این حالت‌، تمامی داده‌ها(شبکه‌ها) بصورت امن و داخلی در کشور جریان پیدا می‌کند.

ارسال سیگنال از طریق ماهواره

همچنان اکثر روستاها و شهرستان‌های کشور از شیوه دوم یعنی سیگنال رسانی ماهواره‌ای استفاده می‌کنند. در این حالت با تدابیر خاص و امکانات در ایستگاه تلویزیونی‌، سیگنال شبکه‌ها را از طریق منابع ماهواره‌ای(ماهواره بدر یا اینتلست) دریافت و سپس آن را برای شما ارسال ‌می‌کند.

چرا هنگام فوتبال پخش آن از طرق ماهواره قطع می شود ؟

باید بدانید که صداوسیما به‌علت پرداخت نکردن رایت ماهواره‌ای(به گفته خودشان!) حق پخش مسابقات فوتبال در روی ماهواره را ندارد. به همین علت در ماهواره و هنگام پخش زنده فوتبال در شبکه‌های ورزش و سه، این دو شبکه به پخش برنامه های مختلف و غیرمرتبط می‌پردازند! به همین دلیل، فرستنده‌هایی که سیگنال را از ماهواره دریافت کرده بودند نیز مسابقات فوتبال را نمی‌توانند پخش کنند و در گیرنده‌های دیجیتال هم آن برنامه غیرمرتبط پخش می‌شود.

علت پخش نشدن فوتبال بروی ماهواره در شبکه 3

اما چاره حل این مشکل چیست؟
۱- تغییر منابع تغذیه ماهواره‌ای فرستنده‌ها به فرکانس 12264 ماهواره بدر[عربست](در این فرکانس مسابقات فوتبال پخش می‌شوند) که با درایت مدیران و کارکنان فنی میسر است.
۲- سیگنال رسانی زمینی به تمام نقاط کشور حتی نقاط مرزی که مستلزم هزینه و زمان زیادی است.
امیدواریم به هر شیوه‌ای که هست هرچه سریعتر مشکلات رفع شده و هموطنان درسراسر کشور بتوانند مسابقات ورزشی محبوب خودشان را تماشا کنند.
لازم به ذکر است مشکل عدم پخش فوتبال در شبکه سه HD نیز به همین علت می‌باشد.

6 Comments

 1. حمید گفت:

  من امروز میخواستم فوتبال و ببینم اما یهو قطع شد فیلم گذاشت ینی فوتبال تو سرم حروم شد مجبور شدم از موبایل ببینم کسی میتونه راهنمایی کنه چیکار کنم از ماهواره فوتبال شبکه ۳ رو ببینم

  • admin گفت:

   سلام . باید از دستگاه ستاپ باکس استفاده کنید یا اینکه جهت ماهواره خود را تغییر دهید

 2. Amin گفت:

  دو سه دقیقه فوتبال پخش میکنه بعد یهو یک مستند پخش میکنه

  • admin گفت:

   سلام. متاسفانه در این اواخر به جای پخش فوتبال صدا سیما اقدام به پخش مستند از طریق فرکانس ماهواره ای میکنید .شماباید از دستگاه ستاپ باکس استفاده کنید

 3. Paiz گفت:

  چراا موقع پخش فوتبال خارج یهو قلع میشه تلویزیون
  فیلم سینمایی نشون میده
  حتی کد و فرکانسم عوض کردیم ولی بازم درست نشد
  لطفا یه راه حلی بگید من بدون فوتبال نمیتونم زندگی کنم

 4. فرشید گفت:

  اگر برای دیدن این مسابقات فوتبال از شبکه سه دچار مشکل هستید میتونید از سایت https://sibiptv.com هم استفاده کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.